Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Na Bliskom istoku je još sve otvoreno

Komentari (8) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 07 april 2012 08:47
siniša
Profesorski nema šta. I precizno i sveobuhvatno i objektivno.

međutim mislim da je bio prisutan još jedan elemenat u ovom tekstu. Profesor anasković je postupio pedagoki. To znači da imak nije zakomplikovao situaciju do kraja. Vodeći računa da ne preoptereti čitateljstvo nije pomenup jedan faktor za koji ja lično očekujem da će se aktivirati na relaciji Turska-Sirija.

U Turskoj je 20% stanovništva alevita koji su kao grupa priličito prikraćeni. Predrasude koje Turci suniti imaju prema alevitima se najbolje ogledaju u pogrdnim diskriminatornim nazivima kao što su "balije". I kod nas postoji taj izraz kojim muslimani vređaju takođe muslimane koji po političkom opredeljenju nisu lojalni Turskoj, nego Damasku, kao glavnom konkurentskom gradu Turskoj.

20% stanovništva je jako mnogo i njihov potencijalni uticaj Turska ne bi trebala da podceni,a ni naši sociolozi i orjentolozi da previđaju.
Preporuke:
38
0
2 subota, 07 april 2012 11:21
sjajno
Mudre i odmerene reči pametnog i kompetentnog čoveka. To je upravo ono što nam fali.
Preporuke:
29
1
3 nedelja, 08 april 2012 01:12
stefan.borota@gmail.com
SA GRAFIČKIH MARGINA
Samo dve godine od pojave izvornika objavljen je u Beogradu srpski prevod spisa L. Kolakowskog Glavni tokovi marksizma (Main Currents of Marxism). Sasvim uobičajeno se iznedrio u latiničkom izdanju BIGZ-a, 1980. pod uredništvom Dimitrija Tasića, u prevodu sa pogovorom Dr. Riste Tubića. Štaviše, BIGZ je pored neugledne likovne opreme u to izdanje uložio znatna sredstva te sva tri toma odštampao na tradicionalan način iako je offset-na tehnika već tada bila uveliko jeftinija od knjigoštampe. Naravno, sav taj napor je krunisao i aljkavo-solidnim tvrdim koricama sa plastifikovanim omotom. Posmatrano sa skromnog grafičkog gledišta naši "marksisti" očito nisu dopustili BIGZ-u da preterano zaostane za otmenim ostrvskim izdanjem tog u svemu odocnelog, preopširnog i nepotrebnog razglabanja "glavnih tokova" dogme na izdisaju. Dogodilo se to u godini Brozovog oproštaja ali ne i brozovluka koji i dandanas vedri i oblači u ubogaljenoj Srbiji. [,]
Preporuke:
4
2
4 nedelja, 08 april 2012 05:06
uzroci arapskog proleca
U odlicnom clanku profesora konstantovano je da je uzrok arapskom prolecu zapadni faktor, Amerika,Narod je uvideo da je naseo na tip Americke demokratije, koja danas ima podrsku 15%. 40% je za cvrstu vlast, zapravo povratak predhodne cvrste ruke vladavine. Glavni motiv Arapskom prolecu u Libiji je veliki dug Amerike Libiji, koji se procenjije na nekoliko stotina milijardi dolara .Da bi se Amerika oslobodila duga ,pokrece ideju ARAPSKO PROLECE kao demokratski pokret za rusenje postojeceg "diktatorskog rezima Libije. Americka intervencija se opravdava kao" humanitarna akcija" a ne agresija. Izmedju ostalog, Americka humanitarna akcija je primenjena 99 godine i prema Saveznoj drzavi Srbije i Crne Gore, da se zastite Albanci na Kosmetu od srpske agresije i etnickog ciscenja.Humanitarna akcija je primenjena izmedju ostalog i u Iraku protiv Sadama Huseina. Oruzana intervencija Amerike i njenih sledbenika u svetu je klasicna agresija a ne humanitarna akcija,
Preporuke:
11
0
5 nedelja, 08 april 2012 13:02
Ljuba Jarić
U zadnjih dvadeset godina imao sam priliku da pratim tribine koje je držao uvaženi prof Tanasković, da čitam njegove knjige, novinske članke, gledam njegove nastupe na televiziji i mogu reći da je sva ova današnja dešavanja na Bliskom Istoku profesor predvideo davnih dana.

Videh, pre neki dan, svojim očima, kilometarske redove pred benzinskim pumpama u Luksoru i Asuanu. U Aleksandriji ti se isti redovi mere stotinama metara, a u Kairu desetinama. Plastični kanistri na sve strane.

Han el Halili pust. Trgovci se bukvalno fizički obračunavaju oko svakog stranog turiste (kojih skoro da i nema) .

Devizne rezerve Egipta spale na 8 milijardi dolara.

Teritorijalni integritet zemlje se sistematski podriva iz istog centra moći koji spominje profesor.

Nepismenih je preko 90%. Ko onda da čita partijske programe...

Moji ovdanjlji egipatski prijatelji su očajni i uplašeni za svoju Domovinu.
Preporuke:
11
0
6 nedelja, 08 april 2012 15:50
Stanić Milan
Autor teksta dosta prostora povećuje agresivnim ciljevima Turske u raspodeli moći na Bliskom Istoku.Sigurno, to ne čini bez razloga jer tektonskim poremećajima u sredozemnom priobaljnom bazenu na koje izlaze arapske zemlje,jednu od glavnih uloga ima Turska.Ponovo oživljava panturcizam kao relikt stare vojničke feudalne države-panturcizam nije samo ideologija,već je državna politika i strategija.Na zamahu dobija jakim privrednim rastom,posebnom podrškom SAD zbog geostrateškog položaja i velikih vojnih baza NATO, te snažne i utjecajne turske vojske u politiku,ali i radi toga da bi sprečila utjecaj EU na Crnomorski i Kaspijski bazen.Politika panturcizma ima duboke vremenske korene.Mustafa Kemal - Ataturk u Tursku doseljava metodom zamene tursko stanovništvo iz Bosne,Grčke,Jermenije, Azarbejdžana itd;stvarajući državu bez nacionalnih manjina.Zaustavljanje Turske u približenju EU preko francuskog parlamenta donošenjem Zakona o genocidu nad Jeremnima ne će
sprečiti rađanje reg. Levijatana.
Preporuke:
13
0
7 utorak, 10 april 2012 19:35
Aleksandar
Da je ovo normalna zemlja ,profesor Darko Tanaskovic bi bio ministar inostranih poslova. . .
Preporuke:
5
0
8 četvrtak, 19 april 2012 22:03
Jana
Bila sam student prof. Tanaskovica. Zivim u inostranstvu i cesto poslovno odem do Grcke. Eventualni napad Turske na Siriju zapalice fitilj u toj opustosenoj, prenerazenoj i zanemeloj (bratskoj) zemlji.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner